پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
  • language
  • language
  • ورود/عضویت

شمارش تعداد افراد ورودی و خروجی

برآورد تعداد بازدیدکنندگان از مجموعه‌های تفریحی یکی از نیازهای کسب‌وکار در مراکز خرید، مجموعه­ های تفریحی و سرگرمی می‌باشد. به کمک این برآورد می­توان برنامه­ریزی لازم در جهت کسب درآمد و همچنین رفع نیازهای مختلف بازدیدکنندگان انجام داد.

در راستای ثبت آمار افراد وارد و خارج‌شده از اماکن تاکنون از روش­های قدیمی مانند گیت ورودی، لیزر، مادون‌قرمز و … استفاده می­گردید اما به دلیل عدم امکان شمارش منحصربه‌فرد افراد ورودی و خروجی و نیز قیمت بالا، عدم ارائه اطلاعات دقیق آماری به‌صورت بلادرنگ یا Real time، نیاز به وجود سیستمی هوشمند و مبتنی بر رایانه برای ثبت دقیق آمار احساس گردید.

رویکرد بومرنگ:

در راستای حل این نیاز با استفاده از رویکرد نوآوری باز، پس از اطلاع‌رسانی در شبکه خدمات نوآوری بومرنگ، تعداد … پروپوزال برای رفع نیاز فناورانه مربوطه دریافت شد. پس از داوری و بررسی پروپوزال‌های دریافتی، روش ارائه‌شده توسط ۵ تیم از جذابیت بیشتری برخوردار بود و پس از برگزاری جلسات ارزیابی و داوری، یک تیم دانش‌بنیان ایرانی که توانایی برطرف کردن نقاط ضعف سامانه‌های کنونی را دارا بود، شرایط لازم برای اجرای پروژه را اخذ نمود و موفق به عقد قرارداد و اجرای پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن شد.

ارزش‌افزوده ایجاد شده/ تأثیرات مثبت ایجاد شده:

پس از انعقاد قرارداد همکاری یک ساله بین شرکت متقاضی و تیم دانش‌بنیان ایرانی، نتایج زیر حاصل شد: